Karo Halik i pudełko frajdy

Kiedy byłam dzieckiem, z fascynacją czytałam wszystkie tomy książek i chodziłam na premiery każdego filmu o przygodach Harry’ego Pottera. Niedawno znów wciągnęłam się w tę magiczną historię, tym razem za sprawą zestawu LEGO Ulica Pokątna.

Biała sowa z zestawu LEGO Harry Potter Ulica Pokątna niosąca gazetę z nagłówkiem "The boy who lived", czyli "Chłopiec, który przeżył".
Wszystkie zdjęcia w tym artykule zrobiłam smartfonem i obrobiłam w aplikacji mobilnej VSCO.

LEGO Ulica Pokątna

Model odtwarza najbardziej magiczną ulicę handlową Londynu. W modelu znalazły się sklepy z różdżkami Ollivandera™, artykułami piśmienniczymi Scribbulusa™, sprzętem do quidditcha™, lodziarnia Floriana Fortescue, księgarnia Esy i Floresy™, wejście do redakcji Proroka Codziennego™, a także niesamowicie kolorowy sklep Magiczne Dowcipy Weasleyów™. Ten ostatni to wisienka na torcie w tym zestawie — jest najbardziej spektakularny i ciekawy ze wszystkich. 

Fotograf Proroka Codziennego w redakcji

Sklep Weasleyów

Ulica Pokątna to jeden z tych zestawów, które można składać ze znajomymi (lub rodziną), ponieważ każdy segment buduje się oddzielnie według odrębnych instrukcji. Mnie w udziale przypadły księgarnia, wejście do redakcji i sklep Ollivandera. Doskonale bawiłam się przy detalach — półkach z książkami i pudełkach różdżek. Muszę jednak wspomnieć, że podczas budowania z zazdrością zerkałam na składacza sklepu Weasleyów, który jest największym sztosem w szeregu budynków. Pomarańczowo-lawendowa bryła przyćmiewa resztę mrocznej uliczki, a kolorowe wnętrze zachęca do zabawy. 

Wnętrze Sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów z zestawu LEGO Harry Potter Ulica Pokątna
Niesamowite wnętrze Sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów, najpiękniejszego budynku z całego zestawu

Jest to zdecydowanie zestaw dla wielkich fanów Pottera. Bardziej zaawansowani składacze nie znajdą tu skomplikowanych technik czy wyjątkowych rozwiązań — pod tym względem jest to zupełnie przeciętny set. W kontekście technik niesamowicie ciekawią mnie Hogwart, Komnata Tajemnic i Ikony Hogwartu, bo tu prawdopodobnie można spodziewać się ciekawostek czy technicznych niespodzianek. 

Harry wybierający miotłę do Qudditcha

Zestaw LEGO® Harry Potter™ Ulica Pokątna™ składa się z 5544 elementów, a w jego skład wchodzi 14 figurek. Model po złożeniu ma wymiary ma ok. 29 cm wysokości, 102 cm szerokości oraz 13 cm głębokości. Zestaw ten jest odpowiedni dla osób powyżej 16 roku życia. Model Ulicy Pokątnej pasuje do budynków modułowych i można zestawiać go na różne sposoby.

Zestaw LEGO® Harry Potter™ Ulica Pokątna™ 75978, 5544 elementów (link afiliacyjny)

Harry z nową miotłą
Ulica Pokątna
Główni bohaterowie na Pokątnej
Harry Potter i LEGO Ulica Pokątna
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *